GAZİANTEP İL MEM ARGE

Sosyal Okul Sonuçları Açıklandı!

Sosyal Okul Sonuçları Açıklandı!

 "Sosyal Okul" projesi, Müdürlüğümüze bağlı tüm resmi okullarda sosyal, sportif, kültürel, sanatsal etkinliklerin, proje, okul-aile iş birliği, enerji tasarrufu ve Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor faaliyetleri kapsamında okullarımızda uygulanan tüm faaliyetlerin bir arada incelenmesine imkan tanıyan kapsayıcı bir projedir. Bu kapsamda;

Son başvuru tarihi 20 Mayıs 2022 olarak belirtilen projenin başvuruları, gazianteparge.meb.gov.tr adresinde "Bilgi Giriş" menüsü altındaki "Okul Başvuru Portalı" üzerinden her okulun kullanıcı adı ve şifrelerini girerek başvurdukları bir sistem ile alınmış ve 2021-2022 eğitim-öğretim yılında duyurusu yapılan Sosyal Okul projesine 13 Anaokulu, 83 İlkokul, 80 Ortaokul- İmam Hatip Ortaokulu, 42 Anadolu-Fen Lisesi, 24 Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, 11 Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 3 özel eğitim okulu olmak üzere toplamda 256 resmi okul başvuruda bulunmuştur..

Proje anaokulu, ilkokul, ortaokul (Ortaokul Ve İmam Hatip Ortaokulları), genel lise (Anadolu ve Fen Liseleri), mesleki ve teknik Anadolu liseleri (ÇPL VE MTAL), imam hatip liseleri ve özel eğitim okulları olmak üzere 7 kategoride değerlendirilmiştir.

Proje kapsamında eğitim-öğretim dönemi başlangıcında çevrimiçi toplantılar aracılığıyla Sosyal Okul tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilmiş, okullara sosyal okul yönergesi gönderilmiş, başvuru tarihinde nasıl işlem yapmaları gerektiğine dair kılavuz DYS aracılığı ile okullara bildirilmiştir.

İlgili yönergede "Her doğru yapılan kriterden karşısında belirtilen miktar kadar puan alınır. Ancak okul hatalı veya yanlış beyanda bulunursa ve bu durum denetimlerde tespit edilirse; karşısında belirtilen miktarın -2 katı ile çarpılarak puan silinir." denilmektedir. Yönetge doğrultusunda başvuran 255 okul içerisinde, kendi kategorisinde, okul beyan puanlarının sıralamalarında ilk 5'e giren okullar olmak üzere; toplamda 39 okulun denetimi yapılmıştır. Denetimler bir okulun "sosyal okul puanı" diğer okulun beyan puanının üzerinde oluncaya kadar devam ettirilmiş ve bir alt sıradaki okul beyan puanı denetlenen ve bu denetim sonucunda 5. maddedeki kritere göre hesaplanan sosyal okul puanını geçemiyorsa denetlenen okul SOSYAL OKUL ilan edilmiştir. 

2021-2022 eğitim-öğretim yılında kendi türünde "SOSYAL OKUL" ilan edilen okullarımız aşağıda belirtilmiştir.

SOSYAL OKUL SEÇİLEN OKULLAR

Kategori

İlçe

Okul Adı

Sosyal Okul Puanı

Anaokulları

Şahinbey

Yıldırım Beyazıt Anaokulu

159

İlkokullar

Şahinbey

Karataş Borsa İstanbul İlkokulu

199

Ortaokullar

Şehitkamil

Karacaoğlan Ortaokulu

170

Genel Liseler

Şehitkamil

Vedat Topçuoğlu Anadolu Lisesi

132

Meslek Liseleri

İslahiye

Cemil Meriç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

142

İmam Hatip Liseleri

Şehitkamil

Şehitkamil Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

153

Özel Eğitim

Şehitkamil

Ali Süzer İşitme Engelliler İlkokulu

101

 

 *) Sosyal Okul Projesinde sonuçlara itirazlar "10 Haziran Cuma günü mesai saati bitimine kadar DYS üzerinden ilçe kanalıyla" yapılacaktır. DYS dışından bildirilen itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.