GAZİANTEP İL MEM ARGE

"BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ" Projesi Kapsamındaki Etkinlikler Devam Ediyor... "BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ"  Projesi kapsamındaki etkinlikler, okullarımızın yoğun ilgi ve istekleri doğrultusunda hızla devam etmektedir. Batıkent Ortaokulu öğrencileri, kardeş okulları olan Şehit Mustafa Yazgan Ortaokulu öğrencileri ile birlikte bilgi ve değerlerini geliştirmek; yaparak yaşayarak öğrenmelerine imkan vermek amacı ile "Şehitlik" ziyaretinde bulundular. Bugün bu topraklarımızda rahatça ve özgürce yaşayabiliyorsak bunu borçlu olduğumuzu, hemen hemen hiç birini tanımadığımız ancak binlercesine her zaman şükran duyduğumuz şehitlerimizin ziyaret edilip anılmayı, dualarımızı almayı ne çok hak ettiklerinin farkına varılması ile bu manevi atmosferde bulunmanın huzurunu birlikte paylaştılar. Şehitlik ziyaretinin ardından öğrenciler daha sonra birlikte sinema etkinliğinde bulundular. Öğrencilerimiz  "Naim" filmini ilgiyle izlediler ve "Siz senarist olsaydınız, filmin sonunu nasıl yazardınız? ve Filmin size hissettirdiği en güçlü duygu nedir ?" gibi kendi aralarında geliştirdikleri sorularına yaratıcı ve ilginç yanıtlar verdiler.  Ortak kullanım alanlarında başkalarının haklarına saygı göstermenin ne denli önemli olduğu vurgulanarak örneğin sinemada sessiz olmak, karşı koltuğa ayakları uzatmamak, girişte-çıkışta geçiş yerlerinde sakin olup diğerlerini itmemek gerektiği gibi pek çok önemli görgü kuralları hatırlatıldı. Öğrenciler böylece öğrenme ortamlarında kendi yaşantıları yoluyla değerlerimizin farkına varmış oldular.

Vehbi Dinçerler Fen Lisesi öğrencileri, kardeş okulları olan Arif Nihat Asya Anadolu Lisesini ziyaret ettiler. Bilginin en güzel taşıyıcısı kitaptır. Kitap bu yüzden bir araçtır. Bilgiye sahip olmayan toplumlar, nitelikli bilgi ve kültür üretemezler düşüncesi ile okulun kütüphanesini zenginleştirmek adına kitap bağışında bulundular.

Karataş İMKB İlkokulu, kardeş okulları Şehit Servet Tomak Ortaokulunu ziyaret edip okul ile ilgili bilgi aldılar. Öğretmenleriyle de tanışıp okulun ihtiyaçları ve karşılaşılan problemler üzerinde konuştular. Birlikte tekrar ziyaret edecekleri tarihi belirleyip çalışmalarına yön verdiler.

10-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-202010-01-2020

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.