GAZİANTEP İL MEM ARGE

"Biz Birlikte Güçlüyüz" Projesi Kapsamında Okullar "KARDEŞLİK" Teması İle Bir Araya Getirildi.        "BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ" Projesinin bileşenlerinden biri olan" Kardeş Okul Uygulamaları" kapsamında farklı birikimleri olan ve farklı eğitim anlayışı içerisinde faaliyet gösteren Okullar "KARDEŞLİK" teması ile biraAraya getirildi.100 okulun belirlenerek  birbirleri ile eşleştirilip yürütülen projede, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda okullarımız arasında etkinlik ve bilgi paylaşımı,çocuklar arasında farklı etkinlikler yapılması amaçlanmaktadır.

           Piaget' e göre zihnin gelişimi, kişinin yaşantı zenginliği  ile ilişkilidir.Amacımız bu proje ile çocuklarımızın yaşantılarını,farklı kültürlere sahip okullarımız ile zenginleştirebilmek.

            Bu kapsamda okullarımız çalışmalarına başlamıştır.Turgut Özal Ortaokulu öğrencileri,ihtiyaç fazlası kitaplarını kardeş okulları olan Adil Ceydeli Ortaokulu öğrencileri ile paylaştılar.Yapılan okul ziyaretinde öğrenciler dayanışma,sevgi, saygı gibi değerlerimizin de hatırlanmasına aracılık ettiler.Okul yönetimi ve öğrencilerine teşekkür ediyor,yaptıkları ve yapacakları tüm çalışmaları gönülden tebrik ediyoruz.

             Mahmut Hümayun Özhelvacı Ortaokulu ile  kardeş okul olan Karacaoğlan Ortaokulu Okul-Aile Birliği üyeleri bir araya gelerek yapabilecekleri çalışmaları değerlendirdiler.Samimi ve hoş sohbet havasında geçen bu görüşmede öğrenciler yararına yapılabilecek çalışmalar ortaya konuldu,destek  sağlayabilecek  hayırseverler belirlenip onlarla  iletişime geçileceği  belirtildi.

25-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-201925-12-2019

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.