GAZİANTEP İL MEM ARGE

TÜBİTAK'ta Bölge Birinciliği!

TÜBİTAK'ta Bölge Birinciliği!

Ülkemizin bilim temelli bilgi ve teknoloji üretimi ile milli teknoloji hamlesine ve bunun için ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynaklarının gelişimi süreçlerine katkı sağlamak amacıyla destekleyici ve teşvik edici programlarından olan TÜBİTAK 2204 Araştırma Projelerinin temel amacı gençlerimizi düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamaktır.

 BİLİMŞEHRİGAZİANTEP vizyon hedefi doğrultusunda Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda bu yıl 53.sü düzenlenen TÜBİTAK 2204 Lise Araştırma Projeleri Yarışmasında Adana Bölgesine davet edilen 100 projenin 33'ü ilimizden gidecektir. Çukurova Üniversitesi Kapmüs Alanında 8 ilden gelen  toplam 100 nitelikli projenin sergileneceği bölge sergisinde  en fazla proje ile katılan il olma başarısını bu yıl Gaziantep göstermiştir.

Lise öğrencilerimizin toplam 12 alanda yapmış oldukları araştırma projelerini tanıtacakları bölge sergisi 14-17 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.