GAZİANTEP İL MEM ARGE

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE GAZİANTEP İL MÜFTÜLÜĞÜ ARASINDA İKİ PROJENİN YÜRÜTÜLMESİ KONUSUNDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE GAZİANTEP İL MÜFTÜLÜĞÜ ARASINDA İKİ PROJENİN YÜRÜTÜLMESİ KONUSUNDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

 

    Müdürlüğümüz ve Gaziantep Müftülüğü arasında kültürel faaliyetler alanında iki projenin yürütülmesi konusunda protokol imzalandı. İmzalanan protokolün proje yürütücülüğü ise KAGEM ( Kadın Aİle Gençlik Merkezi) tarıfından yapılacak.

    3K Okumaları (Kalem, Kelam, Kemal Okumaları) Projesi ile, ilimizdeki kültür ve sanat faaliyetleri çerçevesinde hedef... kitle olarak belirlenmiş gençlere şair, yazar ve edebiyat tarihimize öncülük etmiş şahsiyetlerin eserlerini okuma grupları kurmak suretiyle okutarak ; gençlerin edebi dünyalarını ve yazın yeteneklerini geliştirmek ve renklendirmek, onların fikir sahibi olmalarını sağlamak ve sanatsal hassasiyete sahip gençler olarak yetişmeleri hedeflenmektedir.

    Diğer ortak yürütülecek proje ise;” Medya Atölyesi Projesi”. Bu proje ile de seçilen okullarda ders programları oluşturularak bu grupların medya derslerine katılımda bulunması, belirli aralıklarla öğrenilen konuların pekiştirme çalışmalarının yapılması amaçlanmaktadır.

    Eğitim ve kültür alanında iş birliği yapılarak yürütülmesi planlanan bu iki proje için Gaziantep İl Müftülüğü’nde, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE ve Gaziantep İl Müftüsü Sayın Ahmet ÇELİK ‘in katılımıyla protokol imza töreni yapıldı. Törene Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ali TİRYAKİOĞLU, KAGEM Derneği Başkanı Zehra ÜNAL da katıldı.
Karşılıklı atılan imzalarla, çalışmalarına başlanacak olan bu eğitim ve kültür alanındaki projelerin ilimize hayırlı olması dileklerinde bulunuldu.

 

10-11-201610-11-201610-11-201610-11-201610-11-201610-11-201610-11-201610-11-2016

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.