GAZİANTEP İL MEM ARGE

Keşif Kampüsü

Projenin Amacı

Çocuk Üniversitesi belirlenen atölyelerde 4 yıl boyunca sarmal müfredat yöntemi ile 8 farklı bilim ve sanat alanında kariyer ve farkındalık eğitimleri sunar. Kapsamı: Tematik Atölyeler, Keşif Alanları, Deneyap Teknoloji Atölyesi ve Girişimcilik Atölyeleridir. Atölye Temaları : Havacılık ve Uzay, Teknoloji, Doğa Bilimleri, Sanat, Kişisel Gelişim, Fizik, Matematik, İnsan Bilimleri ve Kimyadır. Eğitim modeli : Hafta içi 1-4. sınıflar, hafta sonu özel bir sınavla seçilen 5. sınıf öğrencileri 5-6 ve 7. sınıf boyunca düzenli olarak gelecekleri 576 saatlik atölye eğitimlerini ifade eder.

Projenin Faaliyetleri

Keşif Kampüsü, bilim ve teknolojiyi harmanlayarak geleceğimizin yapı taşları olan çocuklarla buluşturmak amacıyla oluşturulmuş bir çocuk üniversitesidir. Keşif Kampüsü'nde öğrenciler; tematik atölyelerde çeşitli bilim alanlarında sorgulama ve keşfetmeye dayalı eğitim alırlar. Bunlara ek olarak, çeşitli sanat ve kişisel gelişim eğitimleri ile öğrencilerin sosyal ve duygusal alanlarda da gelişimini destekleyici atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Keşif Kampüsü’nde, 1-4. sınıf öğrencilerinden oluşan okul grupları hafta içi eğitim görürken, sınavla seçilen öğrenciler 2 yıl boyunca hafta sonları sarmal müfredat yöntemi ile 8 farklı alanda kariyer ve farkındalık eğitimleri alacaklardır. Her temada bulunan birbirinden farklı keşif alanları, çeşitli deney düzenekleri sayesinde atölyelerde sunulan kavramlarının deneyerek ve yaşayarak öğrenilmesini sağlar.


İncilipınar Mah. 3 Nolu Cadde Valilik Binası Kat3 Şehitkamil/GAZİANTEP - 90 342 230 80 02 Dahili 4449, 4413,4446

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.

<