GAZİANTEP İL MEM ARGE

Erasmus+ Projeleri

ŞEYMA DOĞAN    ZEHRA KAYA    DEMET KUZU   
Projenin Amacı

2014-2020 yılları arasında uygulanmakta olan Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. 

Projenin Faaliyetleri

9 Ekim 2021 son başvuru tarihli Mesleki Eğitim alanında akreditasyon programına 81 Mesleki Eğitim Kurumumuzla işbirliği yapmak üzere başvuruda bulunuldu. Mesleki Eğitimde gelişimi destekleme kapsamında  Mesleki Eğitim Akreditasyon başvurumuz kabul edilmiştir,hibe almaya hak kazanan ilimizde 2022 yılı içerisinde proje faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

Mesleki Eğitimde gelişimi destekleme kapsamında  Mesleki Eğitim Akreditasyon başvurumuz kabul edilmiştir,hibe almaya hak kazanan ilimizde 2022 yılı içerisinde proje faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

Eurodesk Temas Noktası

Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi sağlayan Avrupa Bilgi Ağıdır. 34 Avrupa ülkesinde  faaliyette bulunan Eurodesk Bilgi Ağı, ülkemizde de Türk Ulusal Ajansı bünyesinde 2008 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de 53 ilde Kamu , STK , Belediyeler ve Valilikler olmak üzere toplamda 107 Eurodesk Temas noktası bulunmaktadır. Ulusal Ajans’a yapılan Akreditasyon Başvurumuz kabul edilerek 2019 Haziran itibariyle Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eurodesk Temas noktası olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Gerek yüz yüze gerekse online ortamlarda yapılan bilgilendirmeler kapsamında ulaşılan sayı

YIL

KONU

SAYI

2019

Eurodesk Bilgilendirme

328

2020

Eurodesk Bilgilendirme

1214

2021

Eurodesk Bilgilendirme

4765

Patent Başvuruları

Türkiye'nin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak üzere okul ve kurumların yönetici, öğrenci ile öğretmenlerinde sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, bu kurumlarda yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikri ürünlerin sınai mülkiyet hakları kapsamında korunmasını sağlamak üzere çalışmalar yürütülmesi amacıyla MEB ile TÜRKPATENT iş birliğinde yönetici, öğrenci ve öğretmenlerde patent/faydalı model, marka, tasarım ve ürün bilinci oluşturulmasına yönelik faaliyetler yapılması planlanmıştır.

Gaziantep İlinde Mesleki Eğitim Alanında Gerçekleştirilen Başvuru Sayısal Verileri

  • Faydalı Model:47
  • Patent:4
  • Marka:1
  • Toplam:52

 

 

İncilipınar Mah. 3 Nolu Cadde Valilik Binası Kat3 Şehitkamil/GAZİANTEP - 90 342 230 80 02 Dahili 4449, 4413,4446

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.

<