GAZİANTEP İL MEM ARGE

Gazişehir Öğrenci Meclisleri

GÖKHAN KARABÖRK   
Projenin Amacı

Proje Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitimin niteliğinin arttırılması, karar alma ve yönetim konusunda katılımcılığın sağlanması, öğrenci, öğretmen, yönetici, veli, STK, yerel yönetimlerle işbirliğinin artırılması ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

Projenin Faaliyetleri

Proje kapsamında okul öncesi hariç Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 1164 okulda Gazişehir Öğrenci Meclisleri, ilçelerde Gazişehir İlçe Meclisleri, ilde ise Gazişehir İl Meclisi kurulmuştur. Meclislerin başkanları seçim yoluyla gelen öğrencilerdir. Kurulan meclisler öğrencilerin, öğretmenlerin, idarecilerin, ailelerin, sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimlerin vb. aktif olarak katılımı ve işbirliği içerisinde faaliyet yürütecekleri nitelikte olacaktır. Alınacak kararlar öğrencinin akademik başarısı dışında kalan sosyal, kültürel, sportif faaliyetler, değerler eğitimi vb. öğrencinin ve kurumun kapasitesinin geliştirmesini sağlayan alanları kapsamaktadır. Öğrenci meclisleri uygun gördükleri

tarihlerde toplanmaktadır. Öğrenci meclislerinde; trafik, uyuşturucu vb. zararlı alışkanlıkların önlenmesi, kitap okuma, meslek seçimi vb. konular, sosyal ve kültürel faaliyetler ele alınmaktadır.

Gazişehir Öğrenci Meclisi Toplantıları

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitimin niteliğinin arttırılması, karar alma ve yönetim konusunda katılımcılığın sağlanması,öğrenci, öğretmen, yönetici, veli, STK, yerel yönetimlerle işbirliğinin artırılması ve kurumsal kapasitenin geliştirilmesi amacıyla yürütülen "Gazişehir Öğrenci Meclisi" projesi kapsamında,İl Meclisi dönemin son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya; TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Çocuk Hakları Alt Komisyonu   Başkanı   ve   üyelerileri   de  katılarak fikirleri dinleyip katkı sunmuşlardır.

Toplantı; soru-cevaplar ve gelecek dönem yapılması planlananlar,proje il koordinatörlüğünce hazırlanan ilk dönem

yapılanlar ile ilgili video gösterimi ve Gazişehir Öğrenci Meclisi üyesi öğrencilerin canlı müzik dinletisi ile son bulmuştur.

İncilipınar Mah. 3 Nolu Cadde Valilik Binası Kat3 Şehitkamil/GAZİANTEP - 90 342 230 80 02 Dahili 4449, 4413,4446

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.

<