GAZİANTEP İL MEM ARGE

Sosyal Okul

GÖKHAN KARABÖRK   
Projenin Amacı

 İlimiz genelinde uygulamaya konulacak SOSYAL OKUL PROJESİ ile ilimizde bulunan okul ve öğrencilerin sadece akademik başarıları ile değil sosyal, sportif ve sanatsal yeterliliklerinde de farkındalıklarını en üst seviyeye taşıyarak SOSYAL OKULLAR olarak ülkemizde lider il olma amaçlanmıştır.

Projenin Faaliyetleri

BAŞVURU SÜRECİ

İlimiz genelindeki tüm  resmi okullarda uygulanacak projemiz dahilinde okulların proje başvurusu yapmaları istenilmiştir. -Okullarımızın türleri göz önünde bulundurularak 7 okul türüne göre kriterler oluşturulmuş olup her okul kendi kriterlerine göre başvuru yapmışlardır.

PROJENİN BİLEŞENLERİ

Projemiz de okul türlerine göre kriterler belirlenmiş olup bu okul türleri Anaokulu   -İlkokul –Ortaokul  -Anadolu Lisesi –MTAL –İmam Hatip Lisesi –Özel Eğitim Okulları dır.

SPORTİF FAALİYETLER

Okulun bireysel ve takım halinde göstermiş olduğu başarılara puan verilecek olup GHSİM Okul Sporları organizasyonları bünyesindeki başarılar kabul edilmiştir. Aynı zamanda okulun sportif yeterliliği(malzeme, spor odası..) ile satranç gibi diğer etkinlikler konusunda yapmış olduğu çalışmalar göz önünde bulundurulmuştur.

DEĞERLER EĞİTİMİ

Güncellenen müfredat programlarının ana eksenini oluşturan değerler eğitimi ile öğrencilerimizin milli ve manevi değerlerimizi çeşitli etkinlikler yoluyla özümsemeleri gerçekleştirilmiştir.

SANATSAL FAALİYETLER

Okulda bünyesinde resim,müzik tasarım,tİyatro gibi etkinlik ve başarılar göz ününde tutulmuştur.

KÜLTÜREL FAALİYETLER

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ile ilgili çalışmaların yanında okulun çıkarmış olduğu gazete ve dergi çalışmaları göz ününde bulundurulacaktır. Aynı zamanda okulda yapılan halk oyunları , kitap okuma , kulüp çalışması, veli ziyaretleri gibi faaliyetler göz önünde bulundurulmuştur.

EBA FAALİYETLERİ

İlimiz öğretme ve öğrencilerinin EBA portalını verimli ve etkili bir şekilde kullanımını amaçlayan bu faaliyetlerde okulların EBA kullanım süresi ve EBA üzerinden yapmış oldukları içerik paylaşımları göz önünde bulundurulmuştur.

PROJE FAALİYETLERİ

Okullarda yapılan AB,TÜBİTAK, eTwinning  projeleri ile okulların kendi koordinatörlüğünde yapılan projeler değerlendirmeye alınmıştır.

MESLEKİ FAALİYETLER

MTAL ve  İmam Hatip Liselerinin okul bünyesinde yürüttükleri  okul türlerine göre çalışmalar değerlendirilmiştir.

OKULUN TERTİP DÜZEN VE TEMİZLİĞİ

Etkin ve Sosyal okulun olmazsa olmaz ilk şartı eğitim ve öğretimin yapılacağı binanın güvenlik ve temizlik düzenidir. Okullarda bu unsurlar göz önünde bulundurularak gerekli incelemeler yapılmıştır.

İncilipınar Mah. 3 Nolu Cadde Valilik Binası Kat3 Şehitkamil/GAZİANTEP - 90 342 230 80 02 Dahili 4449, 4413,4446

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.

<