GAZİANTEP İL MEM ARGE

Anadolu Mektebi - Yazar Okumaları

Projenin Amacı

Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarların tüm eserlerinin ve yazar hakkında yazılmış seçkin eserlerin okumasını, okunan her eser hakkında değerlendirme yazısı yazılmasını, eserlerin en az yarısı okunduktan sonra bir konu seçilmesini, seçilen konuda bir konuşma metni hazırlanmasını, düzenlenen panel programlarında hazırlanan metnin sunulmasını amaçlayan bir yazar okuma faaliyetidir.

Projenin Faaliyetleri

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları (Ortaokul)
 Proje 6 ortaokulumuzda “Ortaokul Kitap Okuma Programı” adıyla sürdürülmektedir.  67 öğrencinin katılım sağladığı projemizde 1. dönem ortalama 12 kitap okunup; yazar söyleşisi, afiş-poster çalışmaları, okulda kitap tanıtımları gibi çeşitli etkinliklerle çalışmalar pano ve okul kütüphanelerinde sergilenmiştir. Ayrıca periyodik aralıklarla çevrimiçi-yüz yüze toplantılar ve il müdürümüz sayın Yasin Tepe ve müdür yardımcımız sayın Mehmet Ali Tiryakioğlu’nun da katılımlarıyla okul ziyaretleri gerçekleşmektedir.

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları (Lise)

Anadolu Mektebi Yazar Okumaları kapsamında Gülşen Batar Anadolu Lisesinde hazırlanan Mustafa Kutlu okul paneline yapıldı. 30 Aralık 2021 tarihindeki panelde Beyza Şeker "Mustafa Kutlu'da Kutlu Yolculuk", Mehmet Aktuna "Mustafa Kutlu'da Köye Bakış", Nazlı Çelik "Mustafa Kutlu'da Anadolu", Berat Dündar "Mustafa Kutlu'da Örtük İletiler" ve Sümeyye Korun "Mustafa Kutlu'da Maddi ve Manevi Arayış" konu başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler. Sıla Kızılcık' ın başkanlığındaki panele Vali Davut Gül'ün yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

"An itibariyle ilimizde kitap okumaları yapan 24 lisemiz ve bu okullarımızda öğrenim gören toplam 248 öğrencimiz ile okuma çalışmalarımız devam etmektedir."

İncilipınar Mah. 3 Nolu Cadde Valilik Binası Kat3 Şehitkamil/GAZİANTEP - 90 342 230 80 02 Dahili 4449, 4413,4446

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.

<