GAZİANTEP İL MEM ARGE

"Biz Birlikte Güçlüyüz" Projesinde "KARDEŞLİK" Teması        "BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ" Projesinin bileşenlerinden biri olan" Kardeş Okul Uygulamaları" kapsamında farklı birikimleri olan ve  "KARDEŞLİK" teması ile bir araya gelen okullarımız, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda etkinlik ve bilgi paylaşımı,çocuklar arasında farklı etkinlikler yapmaya devam etmektedirler.

          Serpil Oktay Kara Ortaokulu öğrenci meclisi başkan ve yardımcısı ; idareci ve rehber öğretmenleri eşliğinde kardeş okul olan Anneler Ortaokuluna ziyarette bulundular.Sınıfların temizliğini denetleyip "EN TEMİZ SINIFI" seçen öğrenciler,farklı okulun öğrencileriyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar. Öğrenciler okulda öğrendikleri bilgileri bu tür etkinliklerde uygulama olanağı bulmuşlar ve temizlik konusunda akranları ile birlikte bir farkındalık çalışması yapmışlardır.

          Batıkent Ortaokulu , kardeş okulu olan Şehit Mustafa Yazgan  Ortaokulunu ziyaret ederek Okul-Aile Birliğince alınan kışlık botları okul idaresine teslim ettiler ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması yönünde istekte bulundular.Toplumsal ve insani değerlerimizden olan dayanışma ve yardımlaşma temalı bu etkinlik ile değerler eğitimi programımıza katkı sunulmuştur.Değerlerin genel yaşam tarzımızı ve yönünü belirleme açısından önemine  değinilerek  öğrencilerin seçecekleri meslekten , ülkesi ve insanlık için özveride bulunmaya,nasıl bir anne ?baba olacaklarına kadar geniş ve önemli bir alanı kapsadığı vurgulanmıştır. İnsan öz, ruh, kalp, akıl, madde ve bedeniyle bir bütündür. Eğitim sistemleri, ancak insan doğasına ait tüm bu unsurlara bütüncül bir sorumluluk geliştirebildiği ölçüde başarılıdır. İnsan doğasını, savunduğumuz  şekilde çift kanatlı ele alabilmek temelde değerlerimizin unutulmamasından geçmektedir.2023 Eğitim Vizyon Belgesindeki Hedefler doğrultusunda çift kanatlı bireyler yetiştirmek;insanın hem manevi hem de maddi yönüyle bir bütün olduğunu  unutmamak gerekir. Öğrencilerin birlikte yaptıkları  etkinliklerle yaşantı zenginliği oluşturulmuş ve dolayısıyla   okullar arası imkan farklılıklarının azaltılması hedeflenmiştir.

           Aslı Alevli İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Dedemin Ceketi" adlı tiyatro oyununa, izlemeleri için kardeş okulları olan Şehit Ahmet Bozkurt İlkokulu öğrencilerinden bir sınıfı da davet ettiler.İki okulun öğrencileri arasında dostluk ,işbirliği ve dayanışma örnekleri sergilendi.

            Kaşgarlı Mahmut İlkokulu Müdürlüğü,Kardeş okulları olan Şehit Gökmen Adıgüzel İlkokulu Müdürlüğünü ziyaret edip  okulun bay ve bayan mescitleri için halı yardımında bulundular.Projemize göstermiş oldukları ilgiden ve sundukları katkılardan dolayı  müdürlüğümüz adına teşekkür eder,çalışmalarının devamını dileriz.

             Tahsin Yentur İlkokulu öğrencilerinden bazıları idareci ve rehber öğretmenleri eşliğinde kardeş okulları olan Mehmet Küçükparmak İlkokuluna ziyarette bulunup tanışma etkinliği gerçekleştirdiler. Öğrencilerin  okul idaresine çiçek takdimi ile zerafet ve inceliğin unutulmaz bir değer olduğu  bir kez daha hatırlatılarak duyulan memnuniyet dile getirildi.Birlikte öğrenci yararına  etkinliklerin planlandığı görüşmedeki heyecan,örnek çalışmalara temel atacak nitelikte olduğu dile getirilerek;ziyarette bulunan okul müdürlüğüne,ev sahipliği yapan müdürümüz tarafından teşekkür edildi.

             Okullarımıza teşekkürlerimizi sunar,çalışmalarının devamını görebilmek umudu ile müdürlüğümüz adına  kolaylıklar dileriz.

 

05-01-202005-01-202005-01-202005-01-202005-01-202005-01-202005-01-2020

                                                                                          

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.