GAZİANTEP İL MEM ARGE

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ

       Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl 6´ncısı düzenlenen ´Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri´, Güneydoğu Anadolu Bölgesel Ödül Töreni, Gaziantep´te yapıldı. Törende, Gaziantep, Adıyaman ve Şanlıurfa´dan projeleri ile ödül kazanmayı hak eden kurumlara ödülleri verildi. Yarışmaya 3 bin 357 proje başvurusu yapıldı. Bu projelerden 106´sı ödül almaya hak kazandı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde ise 6 projenin ödül almayı hak ettiği yarışmada İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge biriminin ´Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım da Sen At´ projesi kurumsal bazda, Kurtuluş İlkokulumuzun ´Matematik Müzikle Ne Kolay´ projesi bireysel bazda birinci olmuştur.. Şehitkamil Kültür Merkezi´nde düzenlenen törene, Şehitkamil Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu, Bakanlık Temsilcileri, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Cengiz Mete, Bölge Milli Eğitim Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

         Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, Müdürlük olarak hem kurumsal hem de bireysel bazda ödül alarak kurumlarımızın yakaladığı başarıdan mutluluk duyduğunu belirtti. Ayrıca 2023 hedeflerine ulaşmak için öğrencilerin daha çok çalışması gerektiğini ifade ederek, şöyle dedi: "Geleceğimiz olan sevgili öğrencilerimiz özellikle sizlerden beklentilerimiz çok yüksek. Bizler inşallah 2023 hedeflerini ortaya koymuş bir devletin bir milletin evlatları olarak, dünyanın en büyük 10´uncu ekonomisi olmayı hedeflerimiz arasına aldıysak bu ne demek? En büyük 10´uncu ekonomi demek, aynı zamanda sanatta, bilimde, teknolojide, sporda, eğitimde en büyük 10´uncu devlet olacağız iddiası demek. Bu tek başına düşünmek ve ´evet ben bunu istiyorum´ demekle olmuyor. Ne yapacağız? Araştıracağız, üreteceğiz, yılmayacağız, sabredeceğiz, azmedeceğiz ve o zaman devletin bize sunduğu bu güzel salonlarda, bu güzel okullarda, güzel dersliklerde, güzel laboratuvarlarda vaktimizi dolu dolu geçireceğiz."
          Milli Eğitim Bakanlığı Temsilcisi Sayın Ülkü Kayaharman ise eğitimin ülkelerin kalkınmasına doğrudan etkisi olduğunu belirtti. Harman, şöyle konuştu: "Bilim ve teknolojideki değişmeler, ekonomik yapıdaki dönüşüm kurumların klasik görevlerinden öte, öğrenen, gelişen, yenilikçi organizasyonlar haline gelmesine zorunlu kılmıştır. Eğitim kurumları bu değişimlerden etkilenmelerinin yanı sıra değişimin yönetilmesi adına her zamankinden daha belirleyici bir konuma gelmiştir. Eğitim bir ülkenin kalkınmasını ve gelişmesini doğrudan etkileyerek, geleceğini şekillendiren, o ülkenin vatandaşlarının kültürel ve çağdaş değerlerini uyum içerisinde kaynaştıran, yeni bilgi ve değerler öğreterek gelişmeyi sağlayan önemli bir araçtır."
        Şehitkamil Belediye Başkanı Sayın Rıdvan Fadıloğlu´da belediye olarak proje paydaşı olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Fadıloğlu, milli eğitim ve sağlık müdürlüğü ile beraber yürüttükleri projenin önümüzdeki dönemde daha geniş kapsamlı olacağını aktararak şunları kaydetti: "Burada ben bir paydaş olarak bulunuyorum. Bu proje sağlık müdürlüğümüz ve milli eğitim müdürlüğümüzle başlattığımız bir projeydi. ´Sağlıklı Nesiller İçin Bir Adım da Sen At´ kampanyası adı altında bir faaliyet gerçekleştirdik. Biz Gaziantep´te kurumlar arası işbirliği çerçevesinde ayrımız gayrımız yoktur. Esas olan bu millete hizmet edebilmek, bu milletin evladına hizmet edebilmek. Bu noktadan hareketle milli eğitim ve sağlık müdürlüklerimizle yaptığımız protokolleri çerçevesinde, çocuklarımız adına neler yapabiliriz, onların hareket kabiliyetlerini nasıl artırabiliriz diyerek projeye başladık. Bu çalışmaları yaparken aynı zamanda bir envanter çalışması yaparak, sağlık problemleri olanların da, sağ olsun sağlık müdürlüğünde görevli diyetisyenler tarafından tedavi edilmesi ve çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi adına da seminler düzenledik. Bugün 60 okulda projemiz uygulanıyor, seneye belki 600 okulda bu proje uygulanacak."
          Konuşmaların ardından projelerle ödül almayı hak eden il ve ilçe milli eğitim müdürleri ile öğretmenlere ödülleri verildi.

28-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-201728-11-2017

Pancarlı Mahallesi 58007 Nolu Sokak No8 Şehitkamil / Gaziantep - 0342 2802700

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.